fbpx

54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

Пай - це частина землі, яка була передана в приватну власність співробітників сільськогосподарських підприємств. Кожен член такого підприємства має рівну частку (пай) землі.

Основною відмінністю паю від земельної ділянки є його форма власності. Земельна ділянка належить конкретній фізичній або юридичній особі. Пай ж є рівною часткою в колективній власності, і коли особа звільняється з сільськогосподарського підприємства (або воно ліквідується), то має право відвести свою частку і оформити її у власність як земельну ділянку.

При розподілі землі між членами колишніх колгоспів, кооперативів або інших підприємств, кожен отримав сертифікат на пай. У цьому документі зазначається площа паю в умовних кадастрових гектарах, види земельних угідь, місце знаходження ділянки та ПІБ власника.

У період до 2013 року такі сертифікати можна було обміняти на Державний акт права приватної власності.

Порядок оформлення кадастрового номера для паю

Кадастровий номер може бути привласнений тільки тієї землі, яка була сформована відповідним чином. Тому на даний момент є два шляхи оформлення кадастрового номера для паю:

шляхом відведення

За проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв)

Обидва ці варіанти передбачають виділення земельної частки на місцевості, тобто фізичне встановлення меж власності особи на землю. Такі роботи повинні проводити сертифіковані інженери-геодезисти і землевпорядники.

Якщо попередні умови виконані, то отримання кадастрового номера відбувається на загальних умовах. Тобто землевпорядною організацією розробляється технічна документація на землю і електронний XML файл. Далі пакет документів затверджується, і вносяться дані в базу Державного земельного кадастру. На підставі виконаних дій власник паю отримує витяг з Державного земельного кадастру, як підтвердження присвоєння кадастрового номера.

У ТОВ «Миколаївський обласний інжиніринговий центр» - працюють сертифіковані землевпорядники і геодезисти - справжні експерти в області землевпорядної документації. Оформлення земельної документації з нами - гарантія якості і економія коштів!

За детальною інформацією звертайтеся за телефонами:

 (066) 568 18 93 Танцура Любов

(066) 621 98 26 Домерщікова Анастасія

Угору