fbpx

54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

«Як отримати кадастровий номер на земельну ділянку?» - один з найболючіших питань для власників державних актів «старого зразка». На папері все виглядає досить просто, але на практиці існує маса спірних моментів. Розглянемо їх більш детально.

Кадастровий номер - що це таке?

Згідно із законодавством України, кадастровий номер земельної ділянки - це параметр просторового індексування в системі кадастрового устрою України, залишається незмінним протягом усього часу фізичного та юридичного існування земельної ділянки як єдиного цілого. Якщо простіше, це як ідентифікаційний номер, який має кожен громадянин України. Тільки в кадастровий номер «зберігається» інформація про розташування земельної ділянки, цільового призначення, меж та інших важливих даних. Унікальний цифровий код присвоюється земельній ділянці під час реєстрації в Державному земельному кадастрі і не повторюється на всій території України.

Кадастровий номер складається з 19 цифр, розділених двокрапкою. І потрібно відзначити, що цифри ці не випадкові:

 • Перші 10 окреслюють межі адміністративно-територіального устрою України (населений пункт).
 • Наступні 2 - номер кадастрової зони щодо адміністративної області.
 • Наступні 3 - номер кадастрового кварталу щодо кадастрової зони.
 • Останні 4 - інформують про місцезнаходження земельної ділянки щодо кадастрового кварталу.

Наприклад, кадастровий номер 8000000000: 85: 291: 0003 вказує, що земельна ділянка знаходиться в р .. Києві, 85-й кадастрової зони, 291-м кадастровому кварталі в Подільському районі та є комунальною власністю. Маючи кадастровий номер, можна перевірити, зареєстрована земельну ділянку в системі Державного земельного кадастру, скориставшись Публічної кадастрової картою України.

Навіщо потрібен кадастровий номер?

На сьогодні, без кадастрового номера неможливо здійснити будь-яку юридичну угоду із земельною ділянкою:

 • продаж;
 • дарування;
 • успадкування;
 • заставу;
 • обмін;
 • поділ або об'єднання;
 • оренда;
 • внесення в статутний фонд підприємства;
 • продаж будинку або будівлі, розташованої на ділянці.

Кадастровий номер змінюється лише у випадках поділу / об'єднання земельних ділянок і перепідпорядкування іншим адміністративно-територіальним одиницям. При цьому, скасований кадастровий номер отримує статус архівного і більше не використовується.

Важливо відзначити, що в разі зміни власника або користувача кадастровий номер залишається незмінним.

Однак, форма Державного акту із зазначенням кадастрового номера була затверджена тільки 02.04.2002 року (постанова КМУ №449), в зв'язку з чим Державні акти старого зразка не містять кадастрового номера. Звичайно, вони є дійсними і без нього, але згідно ст.132 ЗКУ, кожна угода про перехід власності на земельну ділянку повинна містити кадастровий номер.

Також треба відзначити, що відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» в разі, якщо станом на 1 січня 2025 власник незатребуваного земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від отримання земельної ділянки.

Тому отримання кадастрового номера земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акту про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер - є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку.

 

Як отримати кадастровий номер?

Перше, що потрібно зробити власникам земельних ділянок, право власності на які посвідчено Державним актом без вказівки кадастрового номера, це звернутися до землевпорядної організації, яка має в штаті сертифікованого інженера-землевпорядника - тобто до ТОВ «Миколаївський обласний інжиніринговий центр».

Другий крок - замовлення у нас технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка є основою для отримання кадастрового номера. Саме на підставі цієї документації відбувається державна реєстрація земельної ділянки (постанова КМУ від 17.10.2012 №1051).

 

Після отримання вищезазначеної документації, ми від Вашого імені звертаємося в центр надання адміністративних послуг і замовляємо послугу «Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру».

 

За детальною інформацією звертайтеся за телефонами:

(066) 568 18 93 Танцура Любов

Угору