fbpx

54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

Сьогодні в суспільстві є велика кількість осіб з обмеженими можливостями, які мають таке ж право гідно жити, як і інші люди. Згідно з діючими нормами законодавства державні органи повинні забезпечувати такі групи населення рівними правами, надавати їм можливість безперешкодно пересуватися, забезпечуючи власні потреби, наприклад, відвідувати магазини, аптеки, державні установи тощо. Наявність таких допоміжних засобів, як пандуси або мікроліфти, в закладах різного типу контролюється державними органами. Це важливі вимоги, які необхідно враховувати під час будівництва об'єктів громадського призначення.

З 1 квітня 2019 року розпочали діяти нові норми ДБН, в яких неодмінним вимогою є наявність пандусів і засобів для забезпечення безперешкодного пересування людей з обмеженими можливостями - ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення". Беручи до уваги ці норми, слід зазначити, що всі будівлі на території України, а також головна інфраструктура в обов'язковому порядку, ще на етапі проектування, повинні передбачати елементи загальної доступності. обстеження приміщень на доступність для маломобільних груп населення дає зрозуміти, наскільки вони прохідні для людей з фізичними вадами. Завдяки цьому можна виявити всі існуючі недоліки і усунути їх в короткий термін. В результаті підприємства і громадські установи, де виявляються різноманітні послуги, не тільки будуть в повній мірі відповідати встановленим державним стандартам, а й зможуть значно розширити аудиторію своїх потенційних клієнтів. Звіт про проведення технічного обстеження приміщень має право складати лише сертифікований експерт з практичним досвідом проведення подібних обстежень.

Такий звіт особливо важливий для наступних підприємств:

 1. Медичних закладів усіх типів, в тому числі реабілітаційних (лікарні, поліклініки, ФАПи, санаторії, профілакторії, водолікарні і т.д.)
 2. Аптеки. З 30 листопада 2016 р Кабмін України ухвалив Постанову №929, де затверджені умови для отримання ліцензій на ведення діяльності з виготовлення та реалізації медикаментів. Власників ліцензій зобов'язали забезпечити умови, щоб маломобільні громадяни мали можливість безперешкодно відвідувати аптечні пункти. Підприємствам для проведення реконструкції надано один рік після публікації Постанови.
 3. Навчальні заклади - як державні, так і комерційні. У постанові про ліцензування вказуються основні вимоги щодо наявності коштів для зручного пересування людей з фізичними вадами. Навчальні заклади не мають можливості підготувати всю необхідну документацію для ведення діяльності, не можуть отримати або продовжити ліцензію, якщо не нададуть звіт про інклюзивності споруди.
 4. Банків. Відповідно до постанови Правління НБУ про ліцензування в установах повинні бути рівні умови для всіх клієнтів, в тому числі і з обмеженими фізичними можливостями. Результати звіту є важливими для своєчасної підготовки необхідної документації для отримання ліцензії.
 5. Фінансові компанії, серед яких страхові та лізингові, кредитні установи. КМУ встановив нові ліцензійні умови, щодо ведення господарської діяльності та надання послуг фінансового характеру, згідно з якими необхідно в обов'язковому порядку надати законодавчим органам відповідні звіти про обстеження приміщень. У разі відсутності звіту контролюючі органи зобов'язані відмовити підприємству у видачі ліцензії або призупинити її дію до отримання звіту.
 6. Цей документ є актуальним і для тих підприємств і установ, керівництво яких бажає переконатися в абсолютній доступності будівель для своїх відвідувачів.

ТОВ «Миколаївський обласний інжиніринговий центр» займається технічною експертизою з подальшим оформленням звітів про наявність вільного доступу в приміщення всіх категорій громадян. Експертну документацію складають кваліфіковані фахівці, які є власниками державних сертифікатів.

Особливості обстеження будівель і споруд на відсутність бар'єрів

Для того, щоб провести перевірку і надати достовірні результати, слід мати достатньо інформації. Замовники надають експерту наступні документи:

 • правовстановлюючі документацію;
 • паспорт на будівлю;
 • плани всіх приміщень, які є в наявності;
 • звіт про попередню перевірку, якщо він є.

Також необхідне укладення договору на проведення робіт. Клієнту слід узгодити з експертом дату і час, коли відбудеться перевірка. Наші фахівці прибудуть на об'єкт в будь-який зручний для замовника день і виконають фіксацію даних. Отримані результати зіставляються на предмет відповідності встановленим державним нормам і стандартам. У разі виконання всіх вимог, видається підтвердження про доступність будівлі для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Під час перевірки враховуються такі показники:

 • ширина коридорів, дверних прорізів дозволяє безперешкодне пересування на візку;
 • на висоті 2,1 метра від підлоги повинні бути відсутніми будь-які перешкоди;
 • предмети декору або меблі не повинні заважати вільному пересуванню в приміщенні;
 • в туалет обов'язково має бути максимально легко заїжджати на колясці;
 • важливо, щоб всі поручні в приміщенні були виготовлені з міцних матеріалів;
 • обов'язкова наявність входу в будівлю з пандусом або мікроліфт (ідеальний варіант передбачає наявність двох способів).

Обов'язково проводиться огляд всіх приміщень в будівлі. При підготовці звіту виконуються виміри, тому працівник має при собі весь інструментарій. Висновок спеціаліста містить інформацію про наявність чи відсутність безперешкодного пересування, недоліки, які необхідно усунути. У звіті відображаються всі факти, які відіграють важливу роль при отриманні ліцензії.

Експерт також обов'язково прописує рекомендації для усунення виявлених недоліків. Так, наприклад, тактильна плитка дозволяє людям, які мають певні вади зору різного ступеня, відчувати себе не тільки безпечно, але і комфортно в громадських установах. Даного типу показник дозволяє людям з вадами зору безперешкодно і безпечно рухатися.

Фахівці ТОВ «Миколаївський обласний інжиніринговий центр» проводять експертизу різних об'єктів - як комерційного призначення, так і адміністративних будівель, закладів соціальної сфери. Перш за все важлива наявність пандуса або мікроліфта, тому в першу чергу увага звертається саме на них.

Сертифіковані експерти мають достатньо не тільки теоретичних знань, але і багатий практичний досвід роботи. У складеному фахівцем звіті буде вказано реальний стан внутрішнього простору будівлі на предмет відповідності встановленим нормам про інклюзивності. Також експерти обов'язково нададуть професійні поради щодо того, як можна швидко усунути виявлені недоліки.

За детальною інформацією звертайтеся за телефонами:

(096) 007 22 35 Богданов Микола

(066) 621 98 26 Домерщікова Анастасія

 

Угору