fbpx

54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

Кому потрібно проходити технічну діагностику та експертне обстеження резервуарів

Технічну діагностику резервуарів в обов'язковому порядку зобов'язані проводити всі підприємства, установи та організації всіх форм власності, які використовують і експлуатують резервуари для зберігання нафтопродуктів.

Які резервуари підпадають під технічну діагностику та експертне обстеження

Згідно ДСТУ-Н Б А.3.1-10: 2008 УОТ технічної діагностики підлягають резервуари сталеві, призначені для зберігання нафти і нафтопродуктів, з тиском насичених парів не вище 93,3 кПа.

Технічна діагностика (експертне обстеження) виконується тільки уповноваженою експертною організацією, що має відповідне свідоцтво про акредитацію, отримане в органах охорони праці.

Результатом проведення технічної діагностики (експертного обстеження) є висновок експертизи (звіт), в якому відображається інформація щодо поточного технічного стану резервуара, рекомендації щодо подальшої його експлуатації.

Процедура проведення технічної діагностики та експертного обстеження резервуара передбачає:

Проведення аудиту експлуатаційно-технічної документації на резервуар;

Обстеження стану конструкції резервуару (НЕ разрушающійконтроль);

Візуальний і оптичний контроль зварних металевих з'єднань резервуара;

Вимірювальний контроль товщини металоконструкцій резервуара;

Вимірювальний контроль геометричної форми і положення елементів резервуара;

Контроль зварних з'єднань металоконструкцій фізичними методами (контроль герметичності, контроль ультразвуковий або радіо-рентгенографічний, контроль капілярний);

Візуальний і вимірювальний контроль стану підстави, фундаменту і вимощення.

При проведенні повного технічного обстеження резервуар не повинен експлуатуватися, повинен бути пустим, дегазований і зачищений.

Для часткового обстеження висновок резервуара з експлуатації та його підготовка до обстеження не потрібні.

Що таке неруйнівного контролю та технічна діагностика резервуарів

Неруйнівний контроль, технічна діагностика та / або експертне обстеження резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів - це ряд експертно-технічних заходів, спрямованих на визначення та встановлення технічного стану, порядку і термінів подальшої експлуатації резервуара.

Технічна діагностика резервуарів для зберігання пально-мастильних матеріалів проводиться відповідно до ДСТУ-Н Б А.3.1-10: 2008 УОТ і НП АОП 0.00-8.18-04 під час проведення ремонту, реконструкції або модернізації резервуара.

Відповідно до зазначеного стандарту технічну діагностику (експертне обстеження) резерву арів в залежності від необхідності проводять в повному обсязі (повна діагностика) і / або частково (часткова діагностика); в залежності від терміну проведення експертного обстеження проводять первинне, чергове і позачергове експертне обстеження.

За детальною інформацією звертайтеся за телефонами:

(067) 515 50 61 Заболотний Микола Миколайович

 

Угору