fbpx

54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

Самозабудова (самовільне будівництво) - це будь-яке нерухоме майно (житловий будинок, дачний будинок, будівля, споруда), яке було побудовано або будується, без оформлення дозвільної документації.

До таких об'єктів належать будівлі, зведені:

  • при невідповідності цільового призначення земельної ділянки;
  • при відсутності  дозвільної документації на будівельні роботи;
  • при відсутності або неправильному оформленні проекту будівництва;
  • у разі проведення робіт із порушеннями будівельних норм і правил.

Часто помилково припускають, що, здійснивши незначні будівельні роботи-перепланування квартири, зведення прибудов, балкона, гаража, можна не оформляти додаткову документацію. Проблеми починаються на етапі продажу, покупки, дарування або обміну нерухомого майна.

Легалізація самозабудов (узаконення, реєстрація) - це трудомісткий і тривалий процес законного визнання об'єкта і офіційного оформлення на нього майнових прав державними реєстраційними органами.

Порядок введення самозабудов в експлуатацію залежить від категорії складності об'єкта (від 1 до 5).

Існує ще одна категорія самобудів, які були побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року. Такі об'єкти потрапляють під "будівельну амністію" і узаконюються за спрощеною процедурою, без призначення штрафів за умови, що всі роботи були проведені без порушень і згідно законодавства у сфері містобудування. 

Для їх узаконення проводиться технічна інвентаризація, на підставі якої видається технічний паспорт, а також технічне обстеження, на підставі якого оформлюється технічний звіт про відповідність об'єкта будівельним нормам (при необхідності).

Наші фахівці допоможуть в питанні отримання дозвільних документів та реєстрації прав на самозабудови будь якої категорії.

За детальною інформацією можете звертатись за номерами:

(063) 561 67 19  Домерщікова Анастасія

Угору