54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

 

Межі адміністративно-територіальної одиниці для когось є умовною лінією, за якою закінчується місто. У той же час для фахівців з просторового планування, землеустрою та кадастру це поняття уособлює цілий пласт наболілих проблем, що не вирішуються роками, проблем, наслідки яких відбиваються на нас усіх.

Що насправді розділяють межі?

Межі адміністративно-територіальних одиниць розділяють цілком реальні речі – повноваження органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади з розпорядження землями. Саме в цих кордонах ми маємо право обрати бажану для приватизації або оренди земельну ділянку та звернутися до відповідного органу для її надання. Саме це питання – “Де закінчується місто?” –  одним із перших задасть собі інвестор, плануючи вкласти кошти у перспективне будівництво, щоб розпочати перемовини з владою.

Межі адміністративно-територіальних одиниць впливають на можливість встановлення нормативно-грошової оцінки земель, формування земельного податку, а отже – наповнення місцевих бюджетів. Оскільки земельний податок сплачується у бюджет територіальної громади, на якій розташована земельна ділянка. А це і майбутній розвиток інфраструктури населених пунктів, і безліч інших актуальних проблем, які вирішуються за бюджетний кошт.

Нарешті, межі адміністративно-територіальних одиниць визначають територію, яка стане полем діяльності фахівців з містобудування. Адже як можна здійснювати просторове планування, не знаючи “фронт робіт”?

Але часто межі, точніше, їх відсутність або невизначеність, можуть мати деструктивний вплив, коли на розпорядження одним і тим самим земельним масивом претендує декілька органів. Це якраз той випадок, коли кордони розділяють людей, а інколи – і цілі громади.

Чим скоріше ми встановимо та покажемо реальні межі населених пунктів у відкритому доступі, тим менше спокуси у ділків виділяти земельні ділянки з порушенням прав громад.

Угору