54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

 

       В рамках державної фінансової підтримки розвитку об'єднаних територіальних громад Уряд визначив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам об'єднаних територіальних громад на формування інфраструктури.  Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 16.03.2016 № 200 (зі змінами) "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад", яка забезпечує розподіл і спрямування державних коштів на формування якісної інфраструктури об'єднаних територіальних громад, посилення їхньої економічної спроможності та поліпшення надання послуг населенню громад.                           

       Щоб прийняти правильне рішення щодо використання субвенції, необхідно розпочати з мети цієї допомоги. Субвенція надається для стимулювання розвитку громад, формуванню їхньої інфраструктури.В минулих роках за рахунок субвенції найчастіше розвивали освіту, медицину, купували техніку для комунальних підприємств та ремонтували чи будували дороги.Але у 2019 році громадам варто було б використати субвенцію інакше. 

       Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у своєму листі від 18 лютого 2019 року №7/19.1/2595-19  радить ОТГ першочергово спрямувати кошти субвенції на розроблення містобудівної документації (у разі її відсутності).

       Основними містобудівними документами на місцевому рівні є генеральний план та план зонування території. Вони призначені для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

          Чому важливі генеральний план разом з планом зонування території?

Ці документи дають можливість змінити межі населених пунктів, а отже більш ефективно використовувати земельні ресурси, збільшити власні надходження місцевих бюджетів.

       Інфраструктурна субвенція дозволяє розв'язати проблему з фінансуванням розроблення містобудівної документації. Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 200 (зі змінами) «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» зі змінами. Вони визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік (далі – субвенція).

    Субвенція спрямовується місцевим бюджетам об’єднаних територіальних громад, які утворилися відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” та надається для формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади, що належить до комунальної власності. Цільове призначення субвенції – підтримка формування інфраструктури (новоутворених) територіальних громад, що утворилися відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Умовами надання субвенції є:

  • спрямування субвенції на фінансування проектів згідно з планом соціальноекономічного розвитку об’єднаної територіальної громади, відповідно до напрямів, визначених у пункті 4 Постанови КМУ № 200 від 16.03.2016 та умов, оформлених за формою, встановленою Мінрегіоном, та календарний план реалізації яких становить більш як три роки;
  • погодження поданого виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад переліку проектів, видатки на які здійснюватимуться за рахунок коштів субвенції, з відповідними проектними заявками, складеними за формою, встановленою Мінрегіоном, спеціально утвореною для їх розгляду при Мінрегіоні комісією (далі – комісія);
  • врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації, а також під час закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо.

Формування переліку проектів і проектних заявок на проекти, видатки на які здійснюватимуться за рахунок коштів субвенції, та внесення до нього змін здійснюється відповідними виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад. Такі виконавчі комітети подають зазначений перелік проектів разом з проектними заявками в облдержадміністрації для надання протягом п’яти робочих днів після їх отримання висновку щодо відповідності поданих проектних заявок плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.

Перелік проектів з проектними заявками та висновками облдержадміністрації на весь обсяг коштів, передбачений об’єднаним територіальним громадам, подаються виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад на погодження Комісії протягом двох місяців з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, якою затверджується розподіл субвенції на відповідний рік. Комісія протягом десяти робочих днів з дня надходження переліку проектів з проектними заявками погоджує його або надає відповідним виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад зауваження щодо його доопрацювання та повторного подання на погодження. Після погодження комісією переліку проектів зазначений перелік затверджується відповідними міськими, селищними, сільськими радами та оприлюднюється у місцевих засобах масової інформації або на офіційних веб-сайтах відповідних органів місцевого самоврядування. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюються відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560.

Угору