54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

 

Давайте подивимося, яка саме інформація міститься в генеральному плані населеного пункта, і яку важливість вона несе для кожної людини та її сім'ї.

       Екологія та безпека. В сучасних українських містах постійно зменшується кількість зон відпочинку - парки та сквери забудовуються висотками, вирубуються зелені насадження, зони відпочинку заміняються промисловими чи торговими зони. Незаконне будівництво призводить до зникнення дитячих і спортивних майданчиків, порушення будівельних і санітарних норм. Забудовуються пожежні в'їзди всередину кварталів або під'їзди для пожежних машин до висотних будинків, знищуються зливові стоки для дощових вод, транспортні й торгові об'єкти розташовуються в безпосередній близькості до житла.

Цих порушень можна було б уникнути, якби міська влада дотримувалась положень генеральних планів міст, а громадяни знали про їх зміст і також стежили за їх виконанням. Адже розташування житлових, рекреаційних, промислових, транспортних зон і їх межі відображаються в генплані. Ознайомившись із генпланом, ви зможете дізнатися, чи не планується будівництво нової магістралі або торгового комплексу на території парку поруч із вашим будинком.

Слід пам'ятати, що всупереч волі громади міська влада не повинна ухвалювати рішення про знищення рекреаційних зон чи щодо інших питань. Такі зміни повинні заздалегідь бути відображені в генплані та погоджені з мешканцями прилеглих територій.

Також громадянин має право знати, чи не знаходиться його житло в районі радіаційного, хімічного або шумового забруднення.

        Вартість житла та зручність проживання. Це питання також має безпосереднє відношення до генерального плану населеного пункту. Серед безлічі факторів, що впливають на ціну нерухомості, слід виділити розвиненість соціальної інфраструктури, екологічний стан району. Звісно, розцінки на житло в тихому спальному районі будуть відрізнятися від жвавих центральних кварталів. Наявність поруч лікарень, дитячих садків, шкіл, зелених зон також грає істотну роль у формуванні ціни. Для того щоб зорієнтуватися, де краще придбати нову квартиру або будинок, варто познайомитися з генпланом міста. Там ви зможете ознайомитися з інфраструктурою цікавого для вас району, а також із планами будівельних робіт на найближчі 15-20 років. Може бути, через 10 років поруч із вашим житлом з'явиться аеропорт або вокзал, або ж, навпаки, прямо перед вікнами виростуть багатоповерхові офісні будівлі.

           Конфіскація нерухомості для суспільних потреб. Часто люди, що проживають у старій частині міста, не підозрюють про те, що їх приватна власність може стати об'єктом конфіскації. Генеральний план може передбачати реконструкцію окремих зон міста, що як правило супроводжується відселенням мешканців районів реконструкції. У таких випадках власникам конфіскованої нерухомості мають виплатити  компенсацію. Розділ генплану «Проект розміщення першої черги будівництва» допоможе вам дізнатися більше про плани та умови реконструкції. Конфіскація нерухомості може торкнутися не тільки жителів старих районів, але й власників дачних ділянок і городів, фермерів, які володіють землями в безпосередній близькості до міської межі.

           Це не вичерпний список причин, через які генеральні плани важливі для громадян. Кожній людині доводиться вибирати місце проживання, купувати чи орендувати на  тривалий час житло. Саме тому відкритість і доступність генеральних планів дуже важлива. Якщо ви серйозно підходите до вибору місця свого проживання, дбаєте про безпеку, здоров'я і комфорт для себе й своїх близьких, не полінуйтеся/знайдіть час зазирнути до генерального плану. Для цього слід звернутися до органів місцевого самоврядування й поцікавитися генпланом вашого міста. Саме в генплані ви знайдете багато цікавої інформації, яка допоможе вам зробити правильний вибір при купівлі нерухомості, убезпечить вас від неправильних інвестицій, заощадить в майбутньому гроші й час.

           Знайомство з генеральним планом міста допоможе вам зробити ваше життя більш комфортним і передбачуваним, позбавить від дорогих та неприємних сюрпризів у майбутньому. Кілька годин, витрачених на ознайомлення з генпланом сьогодні, збережуть значні часові та фінансові ресурси в майбутньому. Тому цікавтеся й знайомтеся з генпланом вашого міста!

Угору