54001, Україна, м Миколаїв,
вул. Нікольська, 29/1

Самозабудова (самовільне будівництво) - це будь-яке нерухоме майно (житловий будинок, дачний будинок, будівля, споруда), яке було побудовано або будується, без оформлення дозвільної документації.

До таким об'єктів належать будівлі, зведені:

  • при невідповідності цільового призначення земельної ділянки;
  • при відсутності юридичної дозвільної документації на будівельні роботи;
  • при відсутності або неправильному оформленні проекту будівництва;
  • у разі проведення робіт із порушеннями будівельних норм і правил.

Часто помилково припускають, що, здійснивши незначні будівельні роботи-перепланування квартири, зведення прибудов, балкона, гаража можна не оформляти додаткову документацію. Проблеми починаються на етапі продажу, покупки, дарування або обміну нерухомого майна.

Легалізація самозабудов (узаконення, реєстрація) - це трудомісткий і тривалий процес законного визнання об'єкта і офіційного оформлення на нього майнових прав державними реєстраційними органами.

Порядок введення самозабудов в експлуатацію залежить від категорії складності об'єкта (від 1 до 5).

 

Але існує ще одна категорія самобудів, які були побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року. Такі об'єкти потрапляють під" будівельну амністію " і узаконюються за спрощеною процедурою, без призначення штрафів за умови, що всі роботи були проведені без порушень і згідно законодавства у сфері містобудування. Для прийняття таких об'єктів в експлуатацію необхідно подати заяву, заповнену декларацію, технічний звіт (для об'єктів площею більше 300 кв. м) та правовстановлюючі документи на землю в інспекцію ДАБК, яка протягом 10 днів перевіряє достовірність вхідної документації, після чого надає заявнику зареєстровану декларацію. 

Для узаконення будівель проводиться технічна інвентаризація незаконно збудованого об'єкта, на підставі якої видається технічний паспорт, а також технічне обстеження, на підставі якого оформлюється технічний звіт про відповідність об'єкта будівельним нормам.

 

Наші фахівці допоможуть в питанні отримання дозвільних документів та реєстрації прав на самозабудови.

 

 

За детальною інформацією можете звертатись за номерами:

(050) 394 36 89(067) 512 39 09     Колбешкіна Лариса Дмитрівна

(063) 780 32 56, (099) 289 09 22,  (067) 761 56 74     Єнукідзе Давид

(099) 798 13 39   Гунько Тетяна

Угору